روضه رضوان

الا بذکر الله تطمئن القلوب

روضه رضوان

الا بذکر الله تطمئن القلوب

...  کدام حکومت مقدس است ....


هر نظامی سعی در مقدس جلوه دادن خویش دارد ؛ اما کدامین نظام مقدس است؟!!!!!

قبل از پاسخ به این سوال باید پرسشی دیگر مطرح شود ،آن هم اینکه منظور از مقدس چیست ؟ آیا منظور ارتباط با عالم قدس و الهی است ؟!! یا صرف رفتار نیک و سنجیده با مردم منظور است ؟!!


در پاسخ باید گفت که در جهان حال کدام نظام میتواند ثابت کند که با عالم قدس مرتبط است ؟!! اثبات چنین ادعایی تنها با آوردن معجزه است که آن هم لااقل فعلا منتفی است  ؛  پس پر واضح است که منظور از نظام مقدس ، نظام مرتبط با عالم قدس و خدا نیست . با اجتهادات فقهی هم نمیتوان چنین ادعایی داشت و آنرا ثابت کرد .

منظور از نظام مقدس ، نظامی است که ارزش های خرد و کلان را پیاده و حاکم کند ، ارزشهایی همچون عدالت ، آزادی ، حفظ کرامت انسان‌ها ، رفاه ، امنیت شغلی و جانی ، عزتمندی ،  بسط علم و دانش و زدودن خرافات و تعصبات ،  بهداشت جسمی و روانی ، پیشرفت صنعتی ، ثبات اقتصادی و سیاسی ، جریان فرهنگهای صحیح  و ... و ... .


نظامی که چنین شعارهایی دارد ولی در عمل به گونه ای دیگر است را نمیتوان و نباید مقدس خواند ،  که در غیر این صورت حکومت #بنی_العباس را هم باید مقدس شمرد . 

اینکه چه شعاری میدهیم با اینکه چگونه عمل میکنیم تفاوت دارد

البته باید قبل از نتیجه گیری از این مطلب یک سوال دیگر مطرح کرد که علاوه بر این که باید اهداف و آرمان های یک نظام مقدس باشد و در عمل کردن به این اهداف نیز ان نظام موفق باشد تا بتوانیم نام مقدس را بر آن نظام بگذاریم، آیا پیاده سازی اهداف مقدس امری نسبی است یا مطلق؟؟

اگر پیاده سازی و اجرای اهداف امری نسبی است،نسبی نسبت به حکومت ها ی دیگر،یا امری نسبی است از این جهت که قبل از ظهور حضرت حجت (ع)اجرا کردن این اهداف نسبی است ؟؟یا اگر مطلق است ،این سوال پیش می آید که اگر واقعا حکومتی بتواند به این اهداف به طور مطلق دست یابد در ان صورت فلسفه خلقت امام زمان (عج) چیست؟؟

و در آخر ایا حکومت جمهوری اسلامی مقدس است؟برگرفته از @F_A_S_D با اندکی تغییر

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی