روضه رضوان

الا بذکر الله تطمئن القلوب

روضه رضوان

الا بذکر الله تطمئن القلوب

کودتا شروع شده

قطعا از مؤلفه های قدرت یا ضعف هر حکومتی میزان رضایت یا عدم رضایت توده ی مردم است.
در قرن معاصر ایران شاهد دو حکومت سلطنتی و جمهوری اسلامی بودیم.بدون تعصب و فارغ از خوب یا بد بودن حکومت سلطنتی محمدرضا شاه پهلوی،علت سقوط این حکومت،نارضایتی عمومی مردم هم نسبت به وضعیت اقتصادی و هم فرهنگی بود.
و به اعتراف خود مخالفان جمهوری اسلامی و به گواه ملت ایران آن چه تاکنون با وجود دشمنی های زیاد و مخالفین داخلی و خارجی و انواع فتنه ها چه در دوران امام خمینی و چه در حال جمهوری اسلامی را نگه داشته،پشتیبانی مردم از این نظام حکومتی بوده است.
ولی در چند سال گذشته نارضایتی ها به مقدار قابل توجهی بدلیل مشکلات اقتصادی و سیاسی افزایش یافته و این هم کاملا امری طبیعی است ،چون فشار اقتصادی به طبقات پایین جامعه که در واقع این انقلاب،انقلاب پا برهنگان و ضعیفان مقابل مستکبران اعم از داخلی و خارجی بود باعث نارضایتی می شود.
اما وقتی به علت این نارضایتی ها رجوع شود،با یک بررسی اجمالی(نه تحلیل) به دست های پشت پرده و عمدی بودن بسیاری از این اتفاقات و مشکلات اقتصادی و سیاسی پی می بریم.
وقتی در مدت زمان کمی دلار از ۳۸۰۰هزار تومان به ۱۵۰۰۰هزار تومان می رسد،یعنی تقریبا ارزش پول ملی یک چهارم سال پیش شده،میانگین تورم۵۰ درصد و در برخی اجناس و اقلام تا ۲۰۰و۱۰۰درصد یعنی قدرت خرید مردم به نصف و کمتر از نصف رسیده و از طرف دیگر با سکوت دولت و مجلس بی خاصیت و ضعف شدید قوه قضاییه در مقابله با فساد و رانت و تبعیض اولین چیزی که به ذهن می آید : می خواهند با افزایش نارضایتی عمومی(به حق) مردم و به تبع، دور شدن و پشت کردن مردم به نظام اسلامی زمینه را برای ایجاد برخی تغییرات در ساختار جمهوری اسلامی و حتی در اصل وجود نظام جمهوری اسلامی به وجود بیاورند.
با توجه به شواهد موجود این اتفاقات اخیر اتفاقی نیست و یقینا"برنامه ریزی شده است وگرنه کشوری مثل ایران با این همه ثروت و منابع بزرگ انرژی چگونه ممکن است به این روز بیفتد،مگر این که این نارضایتی ها عمدی و مقدمه ی کودتا(منظور صرف کودتای نظامی نیست)باشد
مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی